Jak začít?

Uspořádání kurzu Začít znovu je relativně jednoduché. Připravili jsme všechny materiály, které vám pomohou. Nejprve je třeba vytvořit malý tým lidí, kteří mají stejnou vizi. Nemusíte být odborníci - stačí mít touhu pomáhat. Vše, co budete potřebovat, si stáhnete na našich webových stránkách. Zaregistrujte se a po přihlášení uveďte údaje o vedoucím kurzu. Po schválení získáte přístup k potřebným materiálům.

Kurz si vyzkoušejte s materiály ke každému setkání a s Příručkou účastníka. Zjistíte, že to funguje! Také doporučujeme získat od pořadatelů předchozích kurzů zkušenosti a poradit se s nimi. Po přihlášení na tomto webu si můžete projít seznam proběhlých kurzů v ČR, o nichž víme.

Najděte vhodné místo. Máte-li malý kurz, může to být i doma, nebo využijte církevní prostory, společenský sál, salónek hotelu, kavárnu po zavíracích hodinách. Kurz může být kdekoliv, kde lze nabídnout jídlo a vytvořit příjemnou atmosféru. Zvažte, jaký je třeba vybrat poplatek za účast podle nákladů na potraviny, na tisk materiálů a další výdaje (např. pronájem prostor).

Stanovte data setkání a začněte inzerovat váš kurz. Příručka pro vedoucího kurzu obsahuje kapitolu s náměty, jak lze kurz propagovat. Zaregistrujte svůj kurz i na tomto webu. Zprostředkujeme váš kontakt lidem, kteří ve vašem okolí hledají kurz.

Vyhledejte odborníky ve vašem okolí, na které se mohou v případě zájmu lidé obrátit. Např. advokáta nebo terapeuta. Požádejte je, aby přišli zodpověděli odborné otázky.