O kurzu

Pro koho kurz je?

Kurz Začít znovu je určen každému, kdo zažil rozpad vážného a dlouhodobého partnerského vztahu. Není důležité, zda vztah trval rok, nebo dvacet let. Není důležité, zda se vztah rozpadl před měsícem, nebo před deseti lety.

Následky rozchodu mohou být dlouhodobé a pokud se neřeší nebo se spoléhá na to, že je „vyřeší čas“, jsou jako časovaná bomba. Proto je potřeba se jim statečně postavit, vyrovnat se s minulostí a otevřít si cestu k mnoha letům dalšího života již bez zátěže.

Co se na kurzu probírá?

Kurz má šest témat:

  1. Tváří v tvář tomu, co se stalo
  2. Komunikace a řešení konfliktů
  3. Odpuštění a propuštění
  4. Vztahy s ostatními lidmi
  5. Nový vztah
  6. Jdeme dál, i kdyby sami

Témata pokrývají jak prožívání a emoční stavy spojené s rozpadem vztahu, tak praktické potřeby. Vše, co se na kurzu probírá, je využitelné nejen v oblasti partnerských vztahů.

Jak je kurz dlouhý?

Šest témat zmíněných v předchozím odstavci se obvykle probíhá na šesti setkáních, vždy jednou týdně. Některé kurzy se organizují o víkendech jednou za dva týdny, pak se obvykle proberou dvě témata najednou.

Jak probíhá setkání kurzu?

Každé setkání obvykle začíná společným jídlem. Poté se střídají přednášky s diskusemi účastníků. Součástí každého setkání je i autentický osobní příběh člověka, který prošel rozpadem partnerského vztahu. Jedno téma obvykle zabere kolem 2,5 hodiny. Vše probíhá v diskrétní a bezpečné atmosféře.

Chcete vědět něco dalšího o kurzu a nenašeli jste zde odpověď? Podívejte se na seznam častých otázek a odpovědí.