Rodiče a děti

Rozpad vztahu může být zvláště stresující a obtížný, pokud máte děti. Kurz Začít znovu poskytuje rodičům podporu a poradenství, jak řešit jejich konkrétní problémy s dětmi.

Nejdůležitější je, aby rodiče měli pod kontrolou své vlastní životy. Pak mohou pomoci i dětem úspěšně projít změněnou situací. Nabízíme vám spoustu praktických nástrojů a nápadů, které vám pomohou v mnoha oblastech, např. při komunikaci s vašimi dětmi. Také se dokážete lépe vyrovnat s výzvami a problémy, kterým čelíte.

Téma jsme pojednali z různých úhlů pohledu: z pohledu rodiče, který není se svými dětmi pravidelně, i rodiče, který je s dětmi víceméně každý den. A také z pohledu dětí. Zjistili jsme, že je užitečné, aby si rodiče poslechli, co si děti myslí a co říkají o odloučení a rozvodu. Seznámíme vás s některými z jejich příběhů.

Na kurzu budete moci o těchto otázkách diskutovat ve skupině s jinými rodiči, kteří řeší podobné problémy jako vy.

Konečným cílem pro rodiče je, aby úspěšně spolupracovali při výchově dětí, přestože žijí odděleně. Někdy k tomu vede trnitá cesta, ale mnozí rodiče byli schopni tohoto stavu dosáhnout. Děti pak vyrůstají ve zdravém prostředí.

Na závěr všech praktických rad doporučujeme rodičům, aby napsali druhému rodiči dopis, ve kterém stanoví obecné zásady společného úspěšného rodičovství. Připravili jsme pro vás ke stažení dopis nazvaný "Rodiči společně", který vám v tom může pomoci. Nemusíte použít naši verzi, ale budeme rádi, pokud se nad návrhem zamyslíte a pošlete druhému něco podobného. V dopise vysvětlíte, že díky rozchodu se mění i způsob vašeho rodičovství a že chcete spolupracovat na tom, abyste byli společně úspěšní. Dopis vám také pomůže celkově shrnout své záměry do akčního plánu, ke kterému se můžete do budoucna vracet.

Stáhněte si dopis Rodiči společně.