Chci pořádat

Uspořádat vlastní kurz není tak těžké, jak se zdá. Na této stránce se dozvíte, co potřebujete a kde to můžete získat.

Co je potřeba?

Stručně řečeno, důležitých je pět věcí:

  1. Tým spolupracovníků
  2. Vhodné místo
  3. Účastníci
  4. Autentické příběhy
  5. Materiály

Tým spolupracovníků

I když pořádání kurzu není těžké, jeden člověk na to obvykle nestačí. Nejprve je třeba vytvořit malý tým lidí, kteří mají stejnou vizi. Nemusíte být odborníci, stačí mít touhu pomáhat. Důležitými rolemi jsou:

  • organizátor – zajišťuje místo, vybavení a materiály, kontaktuje účastníky, odpovídá na otázky, řídí propagaci kurzu;
  • řečník – i když některá témata lze poslouchat z nahrávky, živý řečník může mnohem lépe a citlivěji reagovat na potřeby účastníků a na atmosféru setkání, lze s ním také vést diskusi;
  • moderátor diskuse ve skupinkách;
  • pomocník s administrativou, občerstvením a praktickými záležitostmi;
  • odborný poradce nebo psycholog pro případ akutní potřeby.

Některé role lze spojit, ale doporučujeme, pokud je to možné, si práci rozdělit mezi víc osob. Také doporučujeme získat od pořadatelů předchozích kurzů zkušenosti a poradit se s nimi.

Vhodné místo

Najděte vhodné místo. Máte-li malý kurz, může to být i doma, nebo využijte církevní prostory, společenský sál, salónek hotelu, kavárnu po zavíracích hodinách. Kurz může být kdekoliv, kde lze nabídnout jídlo a vytvořit příjemnou atmosféru. Zvažte, jaký je třeba vybrat poplatek za účast podle nákladů na potraviny, na tisk materiálů a další výdaje (např. pronájem prostor).

Účastníci

Samozřejmě, pro ně se kurz pořádá a bez nich nemá smysl. Je potřeba je ovšem oslovit. Stanovte včas data setkání, rozhodněte o počtu a frekvenci setkání a začněte inzerovat váš kurz. Příručka pro vedoucího kurzu obsahuje kapitolu s náměty, jak lze kurz propagovat. Zaregistrujte svůj kurz i na tomto webu. Zprostředkujeme váš kontakt lidem, kteří ve vašem okolí hledají kurz.

Autentické příběhy

Účastníci proběhlých kurzů se shodují, že největší význam pro ně mělo setkání s lidmi, kteří mají za sebou podobný příběh. Proto je potřeba na každé setkání zajistit skutečný příběh překonání rozchodu a rozvodu, například z řad účastníků minulých kurzů. U pozdějších setkání lze vyzvat i účastníky vašeho kurzu, pokud jsou ochotni. Nemáte ve svém okolí dostatek vhodných příběhů? Napište nám a my vám zprostředujeme autentické osobní zkušenosti a výpovědi.

Materiály

Vše, co budete potřebovat, vám pošleme, kontaktujte nás. Výjimkou je Příručka pro účastníky, kterou doporučujeme zakoupit od vydavatele.

V budoucnu bychom rádi umožnili stažení materiálů přímo z našich webových stránek.