Novinky

Nové místo na mapě kurzů: Jablonec

Zájem o pořádání kurzu projevil sbor v Jablonci nad Nisou. Na severu Čech zatím nic nebylo, proto nás těší, že se kurz dostane konečně i sem. Sobotní setkání mohou být zajímavá i pro lidi z Mladé Boleslavi, Turnova, České Lípy…

A pokud nejste z Libereckého kraje ani blízkého okolí, možná vás bude zajímat, že se další běh kurzu chystá v Praze i v Pardubicích.

Komunita v Táboře zve na přednášku

Aktivní společenství opuštěných a rozvedených v Táboře pořádá 27. listopadu 2018 přednášku P. Michala Pulce s názvem Aktivní život i po rozvodu? Rozvodem život nekončí. Po přednášce bude následovat neformální diskuse. Program začíná v 18.30 v Poutním domě Emauzy, Tábor-Klokoty.

Prohlédněte si pozvánku na přednášku.

Od listopadu kurz i v Brně

Předchozí běh kurzu se setkal s velkým úspěchem a Společenství naděje zve na další běh kurzu od 9. 11., opět v Centru pro rodinu a sociální péči. Rozklikněte si leták:

.

Mše pro všechny postižené rozpadem vztahu

Společenství kurzu Začít znovu v Táboře zve všechny, kteří zažili rozpad vztahu, a jejich blízké, na mši svatou s úmyslem na odpuštění a prosby za dar síly začít znovu a jít životem dál s Kristem.
Mše se koná v Táboře, v chrámu Nanebevzetí Panny Marie na Klokotech, v úterý 24. dubna 2018 od 17.45. Slouží P. Martin Sedloň, OMI.
Po mši zveme účastníky na neformální posezení v poutním domě Emauzy.

Leták ke mši sv. 24. 4. 2018 v Táboře

Komunity žijí dál i po kurzech

„To nejcennější na kurzu bývá společenství lidí, kteří donedávna žili v osamění, a teď našli hodně spřízněných duší,“ říkáme na začátku každého kurzu. Potvrdilo se to i u dvou posledních kurzů, v Pardubicích i v Táboře. Účastníci se scházejí spontánně dál, a to nejen na popovídání, ale na spoustu jiných aktivit – ples, divadlo, vycházku, vodácký sjezd, tématickou bohoslužbu atd.

Komunity účastníků jsou otevřené i pro další zájemce, i když neprošli kurzem. Zkuste kontaktovat pořadatele proběhlých kurzů a zeptejte se jich.